pátek 3. února 2017

Můj upřímný názor na dnešní dobu

Upřímně?

Myslím, že je to čím dál tím horší... Nemyslím ohledně sociálních sítích, ony samy o sobě jsou dobré a vlastně i užitečné, ale jak s nimi nějací lidé nakládají, tak občas už musím zavírat oči. Copak si všechny holky myslí, že se zalíbí klukům jen skrze své výstřihy, polonahé fotky a odvážné pózy. Vždyť se můžete vyfotit úplně normálně, přirozeně a oblečené. Ta fotka bude mít mnohem větší úspěch, než když se budete takhle veřejně ponižovat. Kluci možná jsou občas prasata, ale to neznamená, že je zajímají s prominutím 'coury'.
A samotní kluci?
Přijde mi, že jsou sprostší a sprostší... Ale to by se dalo ještě přehlédnout, jenomže nějací jedinci jsou na tom už tak špatně, že blbnou jako ty 'nevyspělé' puberťačky. Nebo v horším případě každý druhý kouří, vapuje či pije. Holky nevyjímaje... A to je podle mě příšerné, když jim ještě ani nebylo osmnáct...

Nevím, proč v téhle době mají všichni potřebu tak rychlé vyrůst. Proč se chtějí hned odhalovat a už nemyslí na to, že by předtím mohla být i láska. Vždyť přeci každý se chce zamilovat do to pravého člověka a s ním se usadit, tak proč se na to jde takovým způsobem? Já sama se stydím i do plavek a na internetu nacházím holky v podprsence a kalhotkách. Někdy ani v tom ne. Já se bojím vzít si i hloupý crop top či tílko, abych si nepřipadala jako 'lehká holka'...

Nemluvě o tom, že teď už i každá dvanáctka má tuny řasenky a make-upu. Kde jsou ty řeči o tom, že přírodní krása je ta nejhezčí? Mně to přijde jako zbytečnost, když v tomhle věku ještě nemáme žádné vrásky ani nic podobného... Neříkám, že na nějakou oslavu, sešlost nebo večírek se to nehodí, ale do školy? Tam chodím pro to, abych se přeci něco naučila!

O gramatice, vzdělání nebo něčem takovém nebudu mluvit, to je na každém, jak je zodpovědný, ale předešlé body? Nad tím by se lidé měli zamyslet... Sociální sítě nejsou pro to, abychom je předělávali v lehké 'porno stránky'. Ne, jsou od toho, abychom sdíleli své zážitky, úsměvy nebo nové oblečení.
Tohle je můj názor... A pokud nejsem sama, tak aspoň vím, že tenhle proslov nebyl zbytečný...

Žádné komentáře:

Okomentovat