středa 14. prosince 2016

FRIENDZONE- Shawn Mendes / Jednodílovka

Ahoj,
  mám tu pro vás jednu krátkou jednodílovku a nechtělo se mi to úplně dávat na Wattpad, tak si to užijte♥

POSTAVY:

Naomi - hlav. hrdinka
Shawn


Naomi a Shawn jsou nejlepší kamarádi už dlouhou dobu. Oba si myslí, že nic víc než jen kamarádství mezi nimi nemůže být, a tak před sebou veškeré pocity tají, ale je tomu opravdu tak?

Dneska mi bylo vážně na nic. Vůbec jsem se nevyspala, protože vždycky, když jsem zavřela oči, viděla jsem nás dva se Shawnem, jak se líbáme v obývacím pokoji na gauči. Což je hloupost, protože já a Shawn jsme jen přátelé a nemyslím si, že by mezi námi mohlo být něco víc...
On má zájem o holky, jejichž popisu zdaleka neodpovídám, protože jsem malá a hnědovlasá, a jemu se líbí zaručeně jen vysoké blondýny.
Zamířila jsem ke své skříňce a chtěla si vytáhnout učebnici matematiky, když mi ''někdo'' zatarasil cestu.
,,Ahoj, kočko. Podnikneme dneska něco?'' ozvalo se nade mnou a já zvedla pohled. Shawn byl o hodně vyšší než já a většinou si ze mě kvůli tomu utahoval, ale líbilo se mi to. Připadala jsem si s ním v bezpečí. Každopádně jsem na něj koukala s otevřenou pusou, ve snaze chtíc něco říct, ale ihned se mi vybavil obraz nás dvou a já zrudla. ,,Děje se něco?'' zeptal se starostlivě, když jsem dlouho neodpovídala.
,,Ne..,'' zavrtěla jsem hlavou a proklínala se za své chování. ,,Jen jsem se nad něčím zapřemýšlela,'' jo, nad tím, jak tě líbám, Shawne... Zmlkni, svědomí! ,,A ano, ráda bych něco podnikla.'' usmála jsem se na něj a on mi úsměv zářivě opětoval.
,,Super, tak po škole čekám před školou. Nech se překvapit!'' mrkl na mě a zmizel mi z dohledu. Hypnotizovala jsem místo, na kterém ještě před chvíli stál a po chvíli se vzpamatovala. Měla bych s tím něco začít dělat!
*
Po nekonečně dlouhé době jsem se konečně dostala ven před školu. Šťastně jsem vydechla, protože jsem za sebou měla další perný den a rozhlédla se po školním parkovišti. Shawn už stál opřený o svého černého Mustanga a na nose měl posazené tmavé Ray-Banky. Zamával na mě a já se k němu rychlým krokem vydala.
Na přivítanou jsme se objali a pak si každý sedl na své místo.
,,Tak co škola?'' navázal konverzaci a já si povzdechla. Vytušil, že zrovna tohle téma probírat nechci a zasmál se.
,,A jak se má Mike?'' ptal se dál a já ztuhla. Abych vás lépe uvedla do děje, Mike je kluk, který se už hodně dlouhou dobu snaží o to, mě pozvat na rande, ale vzhledem k tomu, že to rozhodně není můj typ, se mu snažím vyhýbat.
,,Naštěstí nic.'' ušklíbla jsem se a Shawn se narovnal. Vycítila jsem z něj nejistotu.
,,Proč to s ním nechceš zkusit?'' položil mi váhavě otázku a já se zastavila v pohybu. To mi jako teď chce dohazovat kluky?
,,Protože mě kluci ještě nezajímají!'' zalhala jsem. Nemůžu mu přeci do očí říct, že se mi líbí on, a proto si nechci s nikým jiným začínat. Působila bych jako ty vlhký třináctky, které začnou radostně ječet, jakmile se na YouTube objeví nová písnička od Justina Biebera.
,,Žádní?'' ptal se dál a ošil se. Měla jsem z jeho chování divný pocit.
,,No...,'' začala jsem a on nahodil pohled, který mi jasně říkal, že se mám vyvarovat lžím. ,,Jeden by tu byl.'' zamumlala jsem a podívala se na své spletené ruce.
,,No, vidíš. Kdo?'' zdál se mi až moc zvědavý.
,,To je tajný!'' bránila jsem se odpovědi. ,,A navíc je to stejně marný. Nic neví a..a-'' rychle jsem si něco vymýšlela. ,,A já se ještě nelíbala, čili by bylo trapné, kdyby k tomu došlo, protože to neumím.'' po své nemožné odpovědi jsem se málem propadla hanbou. Nic lepšího mě vážně napadnout nemohlo? To by bylo snad už lepší říct mu pravdu. Shawn stočil zrak ke mně a zpomalil.
,,Cože? Ty se bojíš tohohle?!'' podivil se a já celá červená přikývla. Ano, taky to byl jeden z důvodů, ale hlavní je, že viník tohohle všeho, právě sedí vedle mě... Zaparkoval na kraji silnice a vypnul motor. Nechápavě jsem na něj koukala a on se ke mně otočil.
,,Myslím, že v tomhle ohledu můžeš být v pohodě, dobře?'' opatrně jsem kývla a polkla, protože jeho chování bylo čím dál tím víc divnější. ,,Věř mi, ano? Já...Jen něco zkusím.'' ujistil mě a já kývla znovu. Srdce mi začalo bít rychleji, jakmile se ke mně Shawn začal přibližovat. Bylo to jako v tom snu. Na moment se na mě zadíval a pak se s malým úsměvem sklonil k mým rtům. Letmo se o ně otřel a já jen opařeně seděla. Když se ujistil, že jsem v pořádku, svůj čin zopakoval a tentokrát se svými rty dotýkal těch mých o něco déle. Zavřela jsem oči a snažila se zpomalit svůj dech alespoň pomocí mysli.
,,Co- Co to bylo?'' vykoktala jsem, když se trošku odtáhl.
,,Malé zaškolení,'' hlesl. ,,Mám pokračovat?'' zeptal se a já chvíli mlčela. Nechtěla jsem, aby si myslel, že mě to nějak rozhodilo, anebo že se mi to líbilo, ale odsouhlasila jsem mu to.
Polibek prohloubil a mé bušící srdce začalo zprudka narážet zevnitř do hrudi. Jednou rukou mě chytl kolem pasu a druhou mi dal za krk, aby si mě mohl přitáhnout blíž. Byl to divný pocit, Divný pocit ho líbat. Ale zároveň ten nejhezčí, který jsem kdy poznala.
Přesunula jsem se na jeho sedačku a sedla si na něj obkročmo. Své ruce přesunul o něco níže a kousl mě do spodního rtu. Zašimralo mě z toho v břiše. Svými prsty jsem se mu zapletla do vlasů a polibky mu náruživě oplácela. Pořád jsem nemohla uvěřit tomu, že jsme se spolu líbali v autě, když ještě před chvíli jsem se styděla mu říct, kdo se mi líbí.
Jednou jsme se ale odtrhnout museli, abychom se nadechli. Vydýchávala jsem ten šok a zčervenala, když jsem se setkala s Shawnovým pohledem. Právě mě připravil o mou první pusu... Pro něj to nic neznamená, ale pro mě naopak hodně. Navzájem jsme si hleděli do očí a snažili se tomu druhému nějakým způsobem porozumět. Shawn měl v hnědých očích malé jiskřičky a zahlédla jsem i nával vzrušení.
,,Naomi?'' oslovil mě tiše.
,,Ano?'' zašeptala jsem nazpět.
,,Jsem to já?'' ztuhla jsem a odvrátila pohled. Nemohla jsem mu to říct, ale taky jsem mu nemohla lhát. Je to přeci Shawn. Můj nejlepší přítel, třeba to pochopí a oba se přes to přeneseme, i když to bude bolet. Na sucho jsem polkla a znovu se na něj podívala. Vyčkával a zkoumavě pozoroval každý můj pohyb. Vydechla jsem všechen vzduch z plic a navlhčila si rty.
,,Jo,'' šeptla jsem. ,,Jsi to ty.'' čekala jsem, že se zamračí a řekne mi ať si vystoupím. Nebo, že bych se měla rychle ''odmilovat'', protože on o mě nestojí, ale nic z toho neudělal. Místo toho se široce usmál a znovu mě políbil.
,,Díky Bohu,'' řekl tiše. ,,A já myslel, že už se nedočkám.''


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
♦Je to jen krátký úryvek, který mě napadl, protože jsem se poslední dobou dost koukala na Shawna. Chtěla jsem ho někam zapojit a ty se zdál být ideální:3 
♦Děkuju za přečtení♥

Btw, poslední kapitolka u AYSD.

https://www.wattpad.com/345212470-and-yet-so-different-h-s-e-s-and-yet-so-different

4 komentáře: